Fay Kanin

actor

Роденден: 1917

Умре: 2013

Актерот:

 1. ...
  Actress in 'Othello'

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 5. The Outrage (1964), филм
  ...
  (play)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.