Aleksandr Kaydanovskiy

actor

Роденден: 1946

Умре: 1995

Актерот:

 1. ...
  Lemke
 2. ...
  Kirill Zimin
 3. 3. The Bodyguard (1979), филм
  ...
  Bodyguard
 4. 4. Сталкер (1979), филм
  ...
  Stalker
 5. ...
  Captain Philip Lombard
 6. ...
  Kriouchoff

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.