Norman Jewison

actor

Роденден: 1926

Актерот:

 1. ...
  Voice of Old Man by the Fire
 2. ...
  Self

Режисер:

 1. 9. Gaily, Gaily (1969), филм
 2. 13. Ф.И.С.Т. (1978), филм
 3. 15. Poročna zveza (1982), филм
 4. 21. Само ти (1994), филм
 5. 23. Ураган (1999), филм
 6. 25. Пресуда (2003), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay: based upon the rock opera "Jesus Chri

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. 14. Само ти (1994), филм
 3. 15. Ураган (1999), филм
 4. ...
  executive producer
 5. 17. Пресуда (2003), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.