Václav Havel

actor

Роденден: 1936

Умре: 2011

Актерот:

 1. ...
  The President
 2. 2. Citizen Havel (2008), филм
  ...
  Himself
 3. ...
  Self (archive footage)
 4. ...
  Himself - Contributor
 5. 5. Мечијар (2017), филм
  ...
  Self (archive footage)

Сцеарист:

 1. ...
  (play)
 2. ...
  (essay "Anatomie gagu")

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.