Samuel Hadida

actor

Роденден: 1953

Умре: 2018

Актерот:

 1. ...
  Man with glasses at Customs

Продуцент:

 1. 2. Нирвана (1997), филм
  ...
  co-producer
 2. ...
  co-executive producer
 3. 4. Инферно (1999), филм
  ...
  producer (uncredited)
 4. 6. Laguna (2001), филм
 5. ...
  executive producer
 6. 8. Спајдер (2002), филм
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  co-executive producer
 9. 12. Леси (2005), филм
  ...
  co-producer
 10. 13. Аура (2005), филм
 11. ...
  co-executiveproducer
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  co-producer
 14. 19. 88 минути (2007), филм
  ...
  co-producer
 15. 24. Блиц (2011), филм
  ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer
 17. ...
  co-executive producer
 18. ...
  co-executive producer
 19. 30. 10 jours en or (2012), филм
  ...
  co-producer
 20. ...
  co-executive producer
 21. ...
  co-producer
 22. ...
  executive producer
 23. 34. Он и она (2015), филм
 24. ...
  co-executive producer
 25. ...
  co-executive producer
 26. ...
  co-executive producer
 27. ...
  co-executive producer
 28. ...
  executive producer
 29. 41. Chacun sa vie (2017), филм
 30. ...
  co-executive producer
 31. ...
  co-executive producer
 32. 46. Sisters in Arms (2019), филм
 33. ...
  co-executive producer
 34. ...
  co-executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.