Fernando Guillén

actor

Роденден: 1932

Умре: 2013

Актерот:

 1. ...
  Miguel Mora
 2. ...
  Casadevall
 3. ...
  Inspector de policía
 4. ...
  Iván
 5. ...
  El ominoso Orujo
 6. ...
  Willy
 7. ...
  Doctor Molinos
 8. ...
  Doctor en 'Un tranvía llamado Deseo'

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.