Demetri Goritsas

actor

Држава: United States

Пол: M

Роденден: 1971-08-24

Актерот:

 1. ...
  Jimmie Dodd
 2. ...
  Parker
 3. ...
  Billy Hyland
 4. ...
  Com Tech
 5. ...
  Radio Operator
 6. ...
  News Anchor
 7. ...
  Strategist
 8. ...
  Levene
 9. 9. Епизоди (2011), серија
  ...
  Director
 10. ...
  Jimmy
 11. 12. Еверест (2015), филм
  ...
  Stuart Hutchinson
 12. 13. Сноуден (2016), филм
  ...
  CIA Supervisor
 13. ...
  Björn Borg's Agent 1
 14. ...
  Cabinet Secretary Bridges
 15. ...
  Clifton Fadiman
 16. ...
  Dr Jenkins

Наратор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.