George Gordon

actor

Роденден: 1906

Умре: 1986

Сцеарист:

  1. ...
    (screenplay)

Режисер:

  1. 3. Штрумпфови (1981), серија
  2. 4. Pac-Man (1982), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.