Актерот:

 1. ...
  Self
 2. ...
  Self

Режисер:

 1. 1. Твин Пикс (1990), серија
 2. 2. УЦ (1994), филм
 3. 5. ПОНУДА (1998), филм
 4. 8. Д-р Хаус (2004), серија
 5. 9. Тревkи (2005), серија
 6. 10. Бројеви (2005), серија
 7. 13. Хероји (2006), серија
 8. 14. Јединица (2006), серија
 9. 16. Путник (2007), серија
 10. 17. Менталист (2008), серија
 11. 19. Добра жена (2009), серија
 12. 21. Оправдано (2010), серија
 13. 22. Домовина (2011), серија
 14. 23. Газда (2011), серија
 15. 25. Нешвил (2012), серија
 16. 26. Реј Донован (2013), серија
 17. 29. Шест (2017), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.