Tony Giorgio

actor

Роденден: 1923

Умре: 2012

Актерот:

 1. ...
  Foyer Guard
 2. ...
  Agent
 3. 3. Кум (1972), филм
  ...
  Bruno Tattaglia
 4. ...
  Palancio
 5. 5. Foxy Brown (1974), филм
  ...
  Eddie
 6. ...
  Hunter No. 2
 7. 7. Капоне (1975), филм
  ...
  Antonio Lombardo
 8. ...
  Satan (segment "The Night Train")

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.