Taško Georgievski

actor

Роденден: 1935

Умре: 2012

Сцеарист:

  1. 1. Мементо (1967), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.