Marija Geml

actor

Роденден: 1938

Актерот:

 1. 1. Mejaši (1970), серија
  ...
  Kata Ozbolt
 2. ...
  Nacelnikova tajnica
 3. ...
  Kata Ožbolt
 4. 4. Lidija (1981), филм
 5. 5. Јеленко (1981), серија
 6. 6. Маршал (1999), филм
  ...
  Kate
 7. 7. Суша (2002), филм
 8. ...
  Tonka

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.