John Gay

actor

Роденден: 1924

Умре: 2017

Сцеарист:

 1. 1. Торпедо (1958), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (uncredited)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (uncredited)
 5. 6. The Power (1968), филм
 6. 8. Hennessy (1975), филм
 7. ...
  (screenplay)
 8. 12. Les Misérables (1978), филм
 9. ...
  (written for television by)
 10. 14. Ајванхо (1982), филм
 11. ...
  (written for television by)
 12. ...
  (written for television by)
 13. ...
  (teleplay)
 14. 19. Breme dokaza (1992), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.