Igor Galo

actor

Роденден: 1948

Актерот:

 1. ...
  Zoran
 2. 2. Most (1969), филм
  ...
  Bambino
 3. ...
  Fred
 4. ...
  Micko - Mico
 5. ...
  Luka / Dina's lover
 6. ...
  Malisa
 7. ...
  Milivoj
 8. ...
  Malisa
 9. ...
  Racan
 10. ...
  Kruno
 11. ...
  Leutnant (Lt.) Meyer
 12. ...
  Guglielmo Marconi
 13. ...
  Anton Grabar
 14. ...
  Vuksan
 15. ...
  Djakomo
 16. 17. Wartime (1987), филм
 17. 18. Private War (1988), филм
  ...
  Lieutenant
 18. ...
  Jakov Petras

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.