Robert Duncan McNeill

Роденден: 1964

Актерот:

 1. ...
  Kevin Corrigan
 2. ...
  Tom Paris

Продуцент:

 1. 1. Monster! (1999), филм
  ...
  co-producer

Режисер:

 1. 3. Евервуд (2002), серија
 2. 4. Три Хил (2003), серија
 3. 5. Лас Вегас (2003), серија
 4. 7. Summerland (2004), серија
 5. 9. Медијум (2005), серија
 6. 12. Чак (2007), серија
 7. 13. Менталист (2008), серија
 8. 14. Складиште 13 (2009), серија
 9. 15. Посетиоци (2009), серија
 10. 17. Плаве крви (2010), серија
 11. 21. Салватион (2017), серија
 12. 22. Орвил (2017), серија
 13. 23. Надарени (2017), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.