Vjekoslav Afrić

actor

Роденден: 1906

Умре: 1980

Актерот:

 1. ...
  Drug Tito
 2. ...
  Ucitelj
 3. 3. Дани (1963), филм
 4. ...
  Ugo Bonacic
 5. ...
  Inspektor Korac

Режисер:

 1. 1. Славица (1947), филм

Сцеарист:

 1. 1. Славица (1947), филм
 2. ...
  (adaptation)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.