Bruce French

actor

Роденден: 1945

Актерот:

 1. 1. Man on a Swing (1974), филм
  ...
  Check-Out Man
 2. ...
  Bomb Squad #2
 3. ...
  Mr. Smith
 4. ...
  Reporter
 5. ...
  Father Joseph Bedelia
 6. ...
  Neville Gerson
 7. ...
  Son'a Officer #1
 8. ...
  Science Reporter
 9. ...
  Helicopter Pilot
 10. ...
  Homeowner
 11. ...
  Chief Tom Reddin
 12. ...
  Minister
 13. ...
  Father Hannigan
 14. 14. U tuđoj koži (2007), серија
  ...
  Jim Burns
 15. ...
  Preacher
 16. ...
  Dr. Wright
 17. ...
  Harry

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.