Friz Freleng

actor

Роденден: 1904

Умре: 1995

Режисер:

 1. 1. Rookie Revue (1941), филм
 2. 2. Snafuperman (1944), филм
  ...
  (uncredited)
 3. ...
  (classic cartoons)

Сцеарист:

 1. ...
  (teleplay)
 2. ...
  (story)
 3. ...
  (story by)
 4. ...
  (story)
 5. ...
  (characters) (uncredited)

Продуцент:

 1. ...
  producer:

Актерот:

 1. ...
  Himself

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.