Steve Fisher

actor

Роденден: 1912

Умре: 1980

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (story)
 3. 7. Вицки (1953), филм
 4. 9. Top Gun (1955), филм
  ...
  (story and screenplay)
 5. ...
  (screenplay)
 6. 11. Tales of Wells Fargo (1957), серија
  ...
  (teleplay)
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (story)
 9. ...
  (screenplay)
 10. 16. Red Tomahawk (1967), филм
  ...
  (screenplay)
 11. 17. The Last Day (1975), филм
  ...
  (story)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.