Guy Ferland

Роденден: 1966

Режисер:

 1. 6. Режи ме (2003), серија
 2. 8. Д-р Хаус (2004), серија
 3. 11. Јединица (2006), серија
 4. 12. Менталист (2008), серија
 5. 14. Crash (2008), серија
 6. 17. Саутленд (2009), серија
 7. 18. Жива мета (2010), серија
 8. 20. Домовина (2011), серија
 9. 23. Реј Донован (2013), серија
 10. 24. Mob City (2013), серија
 11. 25. Шкорпион (2014), серија
 12. 26. Готам (2014), серија
 13. 27. Into The Badlands (2015), серија
 14. 28. Дердевил (2015), серија
 15. 29. Безвремени (2016), серија
 16. 30. Специјалци (2017), серија
 17. 32. Yellowstone (2018), серија
 18. 34. The Code (2019), серија

Продуцент:

 1. ...
  associate producer

Сцеарист:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.