Eric Fellner

actor

Роденден: 1959

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. 6. Потера (1993), филм
  ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. 12. Фарго (1996), филм
  ...
  executive producer
 8. 13. Лох Нес (1996), филм
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer
 17. ...
  executive producer
 18. ...
  executive producer
 19. ...
  executive producer
 20. ...
  executive producer
 21. ...
  executive producer
 22. 45. Лет 93 (2006), филм
 23. 47. Отишао (2006), филм
  ...
  executive producer
 24. ...
  executive producer
 25. ...
  executive producer
 26. 60. Солист (2009), филм
  ...
  executive producer
 27. 63. Сена (2010), филм
 28. 64. Пол (2011), филм
 29. ...
  associate producer / executive producer
 30. 75. Лов (2013), филм
 31. 78. Ѓубре (2014), филм
 32. 80. Еверест (2015), филм
 33. 81. Легенда (2015), филм
 34. 83. Програм (2015), филм
 35. ...
  executive producer
 36. 87. Возач (2017), филм
 37. 96. Јуче (2019), филм
 38. 97. Мачке (2019), филм
 39. 99. Ема (2020), филм
 40. 101. Rebecca (2020), филм
 41. 102. Сирано (2021), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.