Gunnar Eyjólfsson

actor

Роденден: 1926

Умре: 2016

Актерот:

 1. ...
  Eirik the White
 2. 2. Море (2002), филм
  ...
  Þórður
 3. ...
  Aeschere
 4. 4. Mama Gogo (2010), филм
  ...
  Gógó's deceased husband

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.