Russell Wong

Роденден: 1963

Актерот:

 1. 1. Таи Пан (1986), филм
  ...
  Gordon Chen
 2. ...
  Yung Gan
 3. ...
  Park
 4. ...
  Danyael
 5. ...
  Kai
 6. ...
  Tsutomu Shimomura
 7. ...
  Monkey King
 8. 8. Трагач (2001), филм
  ...
  Rick Tsung
 9. ...
  Lieutenant Tong
 10. ...
  Ming Guo
 11. ...
  Bank CEO
 12. ...
  Edward Lim
 13. ...
  Matthew Sharp
 14. ...
  Gary Gao
 15. ...
  Wu Zhang
 16. ...
  Mr. Yu

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.