Stephen Daldry

actor

Роденден: 1960

Актерот:

  1. ...
    Self (archive footage)

Режисер:

  1. 2. Часови (2002), филм
  2. 3. Читачот (2008), филм
  3. 5. Ѓубре (2014), филм
  4. 6. Круна (2016), серија

Продуцент:

  1. ...
    executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.