Dick Cusack

actor

Роденден: 1925

Умре: 2003

Актерот:

 1. 1. Class (1983), филм
  ...
  Chaplain Baker
 2. ...
  Mort
 3. 3. Бегалец (1993), филм
  ...
  Walter Gutherie
 4. ...
  Dr. Rubin
 5. ...
  Jury Foreman
 6. 6. Фанатик (2000), филм
  ...
  Minister
 7. ...
  Mr. Bennington

Сцеарист:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.