Anthony Minghella

actor

Роденден: 1954

Умре: 2008

Режисер:

 1. 1. Mr. Wonderful (1993), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (segment) (segment "Shekhar Kapur")
 5. 7. Девет (2009), филм

Продуцент:

 1. 1. Ајрис (2001), филм
  ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. 3. Рај (2002), филм
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.