Kiro Čortošev

actor

Роденден: 1922

Умре: 2003

Актерот:

 1. 1. Фросина (1952), филм
  ...
  Karavil
 2. ...
  Krsto
 3. 5. Мементо (1967), филм
  ...
  Pijanica
 4. ...
  Frone
 5. ...
  Zaloznik III
 6. 10. Трето доба (1987), серија
  ...
  Toso
 7. ...
  Pekar
 8. 12. Опстанок (1990), серија
  ...
  Ovcarot

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.