Laura Innes

Роденден: 1957

Актерот:

 1. 1. Крила (1990), серија
  ...
  Bunny Mather
 2. 2. УЦ (1994), филм
  ...
  Kerry Weaver
 3. ...
  Kerry Weaver
 4. ...
  Rose
 5. ...
  Beth Stanley
 6. ...
  Lynn
 7. 7. Догаѓај (2010), серија
  ...
  Sophia Maguire
 8. 8. Будан (2012), серија
  ...
  Captain Tricia Harper
 9. ...
  Caroline

Режисер:

 1. 1. УЦ (1994), филм
 2. 5. Путник (2007), серија
 3. 6. Prime Suspect (2011), серија
 4. 7. Афера (2014), серија
 5. 10. Подли Пит (2015), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.