Pif

actor

Роденден: 1972

Актерот:

 1. 1. Il Testimone (2007), серија
  ...
  Self - Host
 2. ...
  Arturo Giammaresi
 3. ...
  Self
 4. ...
  Self
 5. ...
  Arturo
 6. 6. Untraditional (2016), серија
 7. 7. Caro Marziano (2017), серија
  ...
  Self
 8. ...
  Paolo
 9. 9. On Our Watch (2021), филм
 10. ...
  Self
 11. 11. Call My Agent - Italy (2023), серија
  ...
  Self

Режисер:

 1. 4. Caro Marziano (2017), серија
 2. 5. On Our Watch (2021), филм

Сцеарист:

 1. 1. Il Testimone (2007), серија
  ...
  (2007-)
 2. ...
  (story)
 3. 5. Caro Marziano (2017), серија
 4. ...
  (writer)

Наратор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.