Kim Chan

actor

Роденден: 1917

Умре: 2008

Актерот:

 1. ...
  Old Asian Man
 2. ...
  Chinatown Butcher
 3. 3. Алиса (1990), филм
  ...
  Dr. Yang's Patient
 4. ...
  Li Ping
 5. ...
  Chinese Man
 6. ...
  Thai
 7. 7. Кундун (1997), филм
  ...
  Second Chinese General
 8. ...
  Uncle Benny
 9. ...
  Benny Wong
 10. ...
  Chon Wang's Father
 11. 11. Zen Noir (2004), филм
  ...
  The Master
 12. 12. 16 Блока (2006), филм
  ...
  Sam

Продуцент:

 1. 1. Zen Noir (2004), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.