Jane Carr

actor

Роденден: 1950

Актерот:

 1. ...
  Renee Nurian
 2. 3. You Lucky Dog (1998), филм
 3. ...
  Nancy
 4. ...
  Woman - Pecker
 5. ...
  Patient (Mrs Kramer)
 6. ...
  Mama Cosma
 7. ...
  Mrs. Whitney
 8. ...
  Mrs. Niggles
 9. 10. Фиќа и Феѓа (2007), серија
  ...
  Grandma Winifred Fletcher
 10. ...
  Lucinda
 11. 13. Fish Hooks (2010), серија
  ...
  Ann Chovie
 12. ...
  Grandma Katherine
 13. 15. 31 (2016), филм
  ...
  Sister Serpent
 14. ...
  Queen Helena

Глас:

 1. ...
  Mrs. Goggins / Granny

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.