Pasquale Cajano

actor

Пол: M

Роденден: 1921-08-19

Умре: 2000-10-24

Биографија
Pasquale Cajano was an Italian-American AM Radio personality and an actor.

Актерот:

 1. 1. Казино (1995), филм
  ...
  Remo Gaggi
 2. 2. Спијачи (1996), филм
  ...
  Superintendent
 3. ...
  Alberto N. Pisani

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.