Lee Rose

actor

Режисер:

 1. 1. Boja hrabrosti (1998), филм
 2. 4. Жене 1 (2001), филм
 3. 6. Џек (2004), филм
 4. 7. Тревkи (2005), серија
 5. 12. Lost Girl (2010), серија
 6. 14. Грим (2011), серија
 7. 18. Владавина (2013), серија
 8. 19. Pod kupolata (2013), серија
 9. 20. Шифра црно (2015), серија
 10. 23. Мекгајвер (2016), серија
 11. 25. Ривердејл (2017), серија
 12. 26. Династија (2017), серија
 13. 27. Valor (2017), серија
 14. 28. Инстинкт (2018), серија
 15. 29. Reginald the Vampire (2022), серија
 16. 30. Accused (2023), серија

Сцеарист:

 1. 3. Жене 1 (2001), филм

Продуцент:

 1. 2. Жене 1 (2001), филм
  ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.