Zhani Ziçishti

actor

Роденден: 1940

Актерот:

 1. 1. Lumë drite (1975), филм
  ...
  Mësuesi i historisë
 2. ...
  Genci
 3. ...
  Resuli
 4. ...
  Jani
 5. 5. Mysafiri (1979), филм
 6. ...
  Bashkimi

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.