Celeste Laudisio

actor

Режисер:

  1. 2. Piloti (2006), серија
  2. 3. Impazienti (2014), серија

Сцеарист:

  1. ...
    (writer)
  2. 2. L'isola dei famosi (2003), серија
    ...
    (writer)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.