Mark Millar

actor

Роденден: 1969

Актерот:

 1. ...
  Self
 2. ...
  Himself

Сцеарист:

 1. 1. Баран (2008), филм
  ...
  (comic book series)
 2. ...
  (comic book)
 3. ...
  (comicbook)
 4. ...
  (based on the comic book "The Secret Service" by)
 5. ...
  (comic book: "Civil War") (uncredited)
 6. ...
  (based on the comic book
 7. 7. Логан (2017), филм
  ...
  (comic book: "Old Man Logan") (uncredited)
 8. ...
  (based on the comic book

Продуцент:

 1. 1. Баран (2008), филм
  ...
  co-producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.