Brit Marling

Роденден: 1982

Актерот:

 1. ...
  Rhoda Williams
 2. ...
  Maggie
 3. ...
  Rebecca Osborne
 4. ...
  Brooke Miller
 5. 5. Исток (2013), филм
  ...
  Sarah
 6. ...
  Karen
 7. ...
  Augusta
 8. ...
  McKenzie Grain
 9. 9. Вавилон (2014), серија
  ...
  Liz Garvey
 10. 10. ОА (2016), серија

Сцеарист:

 1. 3. Исток (2013), филм

Продуцент:

 1. ...
  co-producer
 2. 4. Исток (2013), филм

Режисер:

 1. 1. ОА (2016), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.