Charlotte Sachs Bostrup

actor

Роденден: 1963

Актерот:

 1. ...
  Gravid
 2. 2. Anja & Viktor (2001), филм
  ...
  Hjørdis
 3. ...
  Stella

Режисер:

 1. 1. Anja & Viktor (2001), филм
 2. 3. Veninder (2005), филм
 3. 6. Karla & Jonas (2010), филм
 4. 7. Дикте (2013), серија
 5. 8. The Cartel (2014), филм
 6. 9. Mom Squad (2019), филм

Сцеарист:

 1. 1. Veninder (2005), филм
 2. 2. The Cartel (2014), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.