Sabine Boss

actor

Роденден: 1966

Режисер:

 1. 5. Tag und Nacht (2008), серија
 2. 7. Sonntagsvierer (2010), филм
 3. 10. Seitensprung (2014), филм
 4. 11. I Am the Keeper (2014), филм
 5. 12. Suspicion (2015), филм
 6. 13. Hotel Heidelberg (2016), серија
 7. 14. Open Season (2020), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. 4. Open Season (2020), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.