Kelli Giddish

Роденден: 1980

Актерот:

 1. 1. Закон и ред (1999), серија
  ...
  Amanda Rollins
 2. ...
  Clara Niles
 3. 3. Потјера (2010), серија
  ...
  Annie Frost
 4. 4. Prošli život (2010), серија
  ...
  Dr. Kate McGinn
 5. ...
  Tiny

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.