David Lynch

Роденден: 1946

Актерот:

 1. 1. Дина (1984), филм
  ...
  Spice Worker
 2. ...
  Willie
 3. ...
  Gordon Cole
 4. 4. The Cleveland Show (2009), серија
  ...
  Gus
 5. ...
  Himself
 6. ...
  Self
 7. ...
  Self
 8. ...
  Himself
 9. ...
  Self
 10. 10. Лаки (2017), филм
  ...
  Howard
 11. ...
  Himself
 12. ...
  Self
 13. ...
  Self

Режисер:

 1. 3. Дина (1984), филм

Сцеарист:

 1. 2. Дина (1984), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Глас:

 1. ...
  Bucky J

Автор:

 1. 1. Твин Пикс (1990), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.