Kiço Blushi

actor

Роденден: 1943

Сцеарист:

 1. ...
  (writer)
 2. ...
  (writer)
 3. ...
  (writer)
 4. 11. Militanti (1984), филм
 5. 13. Gabimi (1986), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.