Sanda Fiderseg

actor

Роденден: 1928

Умре: 2007

Актерот:

 1. ...
  Supruga liječnika Šestana
 2. ...
  Dama III
 3. ...
  Pazikuća
 4. 4. Mejaši (1970), серија
  ...
  Gretica Skvorc
 5. ...
  Stanarka

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.