Natalia Tena

Роденден: 1984

Актерот:

 1. ...
  Ellie
 2. ...
  Peggy
 3. ...
  Nymphadora Tonks
 4. ...
  Annie
 5. ...
  Rose
 6. 6. Опет ти (2011), филм
  ...
  Morello
 7. 7. Thronecast (2011), серија
  ...
  Self
 8. 8. Бел Ами (2012), филм
  ...
  Rachel the Prostitute
 9. 9. Ambassadors (2013), серија
  ...
  Tanya
 10. 10. Long Distance (2014), филм
  ...
  Alex
 11. ...
  Dorris
 12. 12. Residue (2015), филм
  ...
  Jennifer Preston
 13. 13. Residue (2015), серија
 14. ...
  Kat
 15. 15. Wisdom of the Crowd (2017), серија
  ...
  Sara Morton
 16. 16. За љубав (2017), филм
 17. 17. Origin (2018), серија
  ...
  Lana Pierce
 18. 18. Бебе (2020), филм
  ...
  Albinoa
 19. ...
  Raquel
 20. 20. Wolfe (2021), серија
  ...
  Val Kinteh
 21. 21. Џон Вик 4 (2023), филм
  ...
  Katia

Сцеарист:

 1. 1. Long Distance (2014), филм
  ...
  (additional dialogue)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.