Minella Borova

actor

Роденден: 1947

Умре: 2013

Актерот:

 1. 1. Montatorja (1970), филм
  ...
  Saldator
 2. ...
  Bato
 3. ...
  Studenti
 4. ...
  Fumagali
 5. ...
  Besniku
 6. ...
  Llazi Tërbufi
 7. ...
  i shoqi i Besës
 8. 9. Koha nuk pret (1984), филм
  ...
  administratori i Odeonit
 9. ...
  Shoku Raqi

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.