Edward Berger

Роденден: 1970

Режисер:

 1. 1. Bloch (2002), серија
 2. 2. Under Suspicion (2002), серија
 3. 4. A Good Summer (2011), филм
 4. 5. Mom's Gotta Go (2012), филм
 5. 6. Џек (2014), филм
 6. 7. Дојчланд 83 (2015), серија
 7. 8. Терор (2018), серија
 8. 10. All My Loving (2019), филм

Сцеарист:

 1. 1. Silent Hunt (1971), серија
 2. 2. Under Suspicion (2002), серија
  ...
  (writer)
 3. ...
  (writer)
 4. 4. A Good Summer (2011), филм
  ...
  (screenplay)
 5. 5. Џек (2014), филм
  ...
  (screenplay)
 6. 6. All My Loving (2019), филм
  ...
  (screenplay by)
 7. 7. Eden (2019), серија
  ...
  (creator)
 8. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. 1. All My Loving (2019), филм
  ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.