Kerstin Oesterlin

actor

Актерот:

 1. ...
  Kerstin, Jimmy's fiancee

Сцеарист:

 1. 1. Stahlnetz (1958), серија
  ...
  (writer)
 2. 3. Die Schule am See (1997), серија
  ...
  (writer)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay)
 5. 11. Katie Fforde (2010), серија
 6. ...
  (screenplay)
 7. ...
  (screenplay)
 8. 16. Sophie (2015), филм
  ...
  (screenplay)
 9. 18. Lena Lorenz (2015), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.