Ismail Zhabjaku

actor

Роденден: 1932

Умре: 1992

Актерот:

 1. ...
  Sekreteri i partisë
 2. 2. Conscience (1972), филм
 3. 3. The Captain (1972), филм
  ...
  Sekreteri i partisë

Режисер:

 1. 1. Lumë drite (1975), филм
 2. 2. Yje mbi Drin (1979), филм
 3. 3. The Kites (1979), филм
 4. 4. Karnavalet (1980), филм

Сцеарист:

 1. 1. Karnavalet (1980), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.