Alan Zaslove

actor

Роденден: 1927

Умре: 2019

Продуцент:

  1. ...
    supervising producer

Режисер:

  1. 1. Штрумпфови (1981), серија
  2. 3. Аладин (1994), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.