Ted Wass

actor

Роденден: 1952

Актерот:

 1. ...
  Sergeant Clifton Sleigh
 2. ...
  Vic Casey
 3. ...
  Harry Canterville
 4. ...
  Bryan Norcross
 5. ...
  Harley

Режисер:

 1. 5. До смрти (2006), серија
 2. 6. Бубалици (2007), серија
 3. 8. Браќа (2009), серија
 4. 12. Мама (2013), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.